Rektör Korkmaz; Gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda önceliğimiz öğrencilerimiz

Rektör Prof. Dr.Adem Korkmaz, MAKÜ Kitap ve Kahve Kafe’de 3 yıllık görev süresini değerlendirdi. Toplantıda basın mensuplarıyla  bir araya gelen, Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, MAKÜ’nün fiziki ve akademik yapıdaki gelişmeleri, öğrenci merkezli çözümler, bölgesel kalkınmadaki izlenen yol, doğrudan ve projelerle elde edilen kaynaklar, spor projesi hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Rektör Korkmaz konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Yapılan çalışmalar ve projeler hakkında açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz;

“ Üniversitenin stratejik vizyon belgesini oluşturmakla yola başlayacağımızı söyledik. Veterinerlik Fakültesi’nin akreditasyonunun sağlanacağını ifade ettik. MAKÜ  hayvancılık alanında, şu anda veterinerlik sağlık kliniklerimizle, hayvan hastanesiyle, standartların çok ötesine geçecek bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Bizim yapacağımız her şeyin öncesinde, önceliğimiz mezun ettiğimiz öğrencilerimiz. 

Veteriner Fakültesi Küçükbaş Çiftliği faaliyete geçti. Büyükbaşta inşaatla ilgili çalışmalar devam ediyor. Manda alımımız başladı. Biz üniversitede embriyo ve genetik ıslah projemizi uygulama merkezi olarak çiftliği yapılandırıyoruz. Veterinerlik Fakültesi gezici kliniği hizmeti zaten 2 yıldır veriliyordu.  Gezici klinik ve eğitim takımları oluşturuldu, eğitimler başladı. Biz öncelikle ölçeklere yukarı çekecek proje yapıyoruz. Bu proje ile Burdur’un köylerini bir model çerçevesinde belli bir bakım istasyonları yaparak projemizi ilerletmeyi düşünüyoruz. Hayvan hastalıklarını minimuma indirmeyi planlıyoruz bu projeyle. Her üniversitenin kendine göre çalışmaları var. Küçükbaşlar içinde çalışmalar yapıyoruz. Çobanın refahına kadar projeler var.”dedi ve 10 sene sonra küçükbaş hayvancılık yapacak kimsenin kalmayabileceğine dikkat çekti. 

 

Tıp alanında akademik birimler kurma çalışmaları için gerekli alt yapı çalışmalarının geliştirileceğini ifade eden Rektör Adem Korkmaz;

“Tıp Fakültesi meselesi hükümetin sağlık politikasıyla ilgilide bir mesele. Ama biz tıp fakültesi dışındaki tüm fakülteleri açtık. Burdur Devlet Hastanesi yeni yerinde yapıldığında Tıp Fakültesi’nin kuruluşu kolaylaşacak. 

Spor Bilimleri Enstitülerinin içerisinde artık bir enstitü değil, 20’den fazla enstitü vardı. Tarım, hayvancılık ve turizm alanında yeni birimler oluşturulacak. KİMER oluşturuldu. Burdur Gelişim Merkezi altında Proje Danışmanlık Birimi oluşturuldu. MAKÜ Mağaza açıldı. İstiklal yerleşkesine ulaşım daha etkin hale getirilecek. İstiklal yerleşkesi, yaşayan yerleşkeye dönüştürülecek.”görüşlerini ortaya koydu. 

Toplamda 59 vaatten 43 tanesinin doğrudan yapıldığını söyleyen Rektör Prof Dr. Adem Korkmaz;

“Süt Teknolojileri Araştırma Merkezi kuruldu. Gastronomi mutfağı oluşturuldu.  Öğrencinin doğrudan ve aracısız olarak rektör ile iletişim kurabileceği ÖDEMER sistemi oluşturuldu.” Bilgisi verdi.  

 

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın