Play-Off’ta galip Oğuzhanspor

TFF Bölgesel Amatör Lig Play-Off Maçı’nda MAKÜ Spor ile Bucak Oğuzhanspor, Gazi Atatürk Stadyumu’nda karşı karşıya geldi. Oğuzhanspor, Enver Ekinci’nin golleriyle 2-1 mağlup etti. Sözde taraftarların küfürleriyle geçen maçta, Emniyet Müdürlüğü de aldığı tedbirlerle yaşanabilecek tüm olayların önünü kesti. 

TFF Bölgesel Amatör Lig’de Burdur’u temsil eden Bucak Oğuzhanspor, Amatör Lig Şampiyonu MAKÜ Spor’la Gazi Atatürk Stadyumu’nda Play-Off Maçında karşılaştı. BAL Liği’nde Burdur’u temsil edecek takımın belirleneceği maçta galip 2-1’lik skorla Bucak Oğuzhanspor oldu. 26. Dakikada Bucak Oğuzhanspor, 14 sırt numaralı formasıyla takıma kaptanlık eden Enver Ekinci’nin golüyle 1-0 öne geçti. MAKÜ Spor 39. Dakikada Cengizhan Yılmaz’la beraberliği yakalayıp ilk yarıyı 1-1 tamamladı.

İkinci yarısı sporcuların çetin mücadelesiyle geçmesine rağmen gol yollarında istenilen sonuç bir türlü alınamadı. 90. Dakikaya kadar 1-1 devam eden maçta uzatmalara gidileceği düşünülürken, son saniyelerde Bucak Oğuzhanspor’un kazandığı penaltıyı Enver Ekinci gole çevirince maç 2-1’lik skorla tamamlandı. 2 Gole de adını yazdırarak takımına galibiyet getiren Ekinci, penaltı atışının ardından MAKÜ Spor taraftarlarına giderek eliyle “Sus” işareti yapınca kırmızı kart görerek oyundan atıldı, bu sırada saha da küçük çaplı gerginlikler yaşandı. 

Küfürler havada uçuştu

Maçın başlama düdüğüyle birlikte sahada oyuncular Fair-Play anlayışıyla maçı sürdürmeye dikkat ederken, tribünler bambaşka bir dünyadaydı. Hem Bucak Oğuzhanspor taraftarları hem de MAKÜ Spor taraftarları maç boyunca sürekli küfürlü sloganlarla tribünleri kirletmekten başka hiç birşey yapmadılar. Ettikleri küfürlerle takımlarına destek olmaktan çok ortaya iğrenç bir görüntü sunan taraftarlar sahadaki sporcuları germekten başka birşey yapmadılar. Maçı izlemeye gelen MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz ve Rektör Yardımcılarının sayısız uyarılarına rağmen sözde taraftarlar bildiklerini okudular.

Emniyet’ten yoğun tedbir

Maç öncesi ve sonrasında Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler yoğun tedbirlerle olası bir kavgayı da engellediler. Maç boyunca birbirlerine hakaretler edip, küfürler savuran sözde taraftarları maç öncesi ve sonrasında aldığı tedbirlerle bir araya gelmesini engelleyen emniyet güçleri, hiçbir arbede yaşanmadan taraftarların dağılmasını sağladılar. Maç boyunca tribünde yer alan Emniyet Müdürü Arif Çankal’da, zaman zaman verdiği talimatlarla personelini yönlendirerek, hiçbir zorun yaşanmamasına dikkat etti.

Bahtiyar Turan

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın