Burdur Ticaret Borsası’nda yeni başkan Gündüzalp

Burdur Ticaret Borsasının heyecanla beklenen seçimleri sonuçlandı. Seçimin kazananı, oy kullanan 362 Üyenin 142’sinin desteğini alan Ömer Faruk Gündüzalp oldu. Baki Varol 139 oyda kalırken, Yılmaz Başar ise 81 oy aldı.

Burdur Ticaret Borsasının meclis seçimlerinde heyecan sona erdi. Uzun süredir merakla beklenen “Borsa seçimlerini kim kazanır?” sorusunun yanıtı dün üyelerin oylarıyla yanıt buldu. Medyadan uzak, gündemi meşgul eden çeşitli tartışmalara dahil olmadan çalışmalarını sürdüren Ömer Faruk Gündüzalp’in listesi, oy kullanan 362 Borsa üyesinin 142’sinden destek alarak seçildi. Önceki dönem BTB Başkanlarından Baki Varol 139 oyda kalırken, mevcut BTB Başkanı Yılmaz Başar ise 81 oy aldı.

Seçimlerin ardından üyelerinin karşısına el ele çıkan üç aday birlik ve beraberlik mesajları verdiler. Gündüzalp konuşmasında, “Her yerde dile getiriyoruz sevdamız da, davamızda, kavgamız da Burdur’dur, Burdur’un ortak menfaatleridir. Her iki eski başkanın tecrübelerinden faydalanarak, Burdur Ticaret Borsası’nın şuanda bulunduğu konumdan bir adım daha ileriye götürmektir hedefimizdir. Hepinize teşekkür eder, saygılarımı sunarım” dedi.

Burdur Ticaret Borsası Meclis Seçimlerini, Veteriner Hekim Ömer Faruk Gündüzal’in listesi kazandı. 3 listenin yarıştığı Ticaret Borsası seçimlerinde, mevcut Başkanı Yılmaz Başar’ın listesi 81 oy, Baki Varol’un listesi 139 oy, Ömer Faruk Gündüzalp’in listesi ise 142 oy alarak, Burdur Ticaret Borsası’nın yeni meclisini oluşturdu. 

Burdur Ticaret Borsası’nın yeni yönetimin, meclisinin ve yönetim kurulu başkanının belirleneceği seçimde, 3 liste yeni dönemde görev almak için yarıştı. Sabah saat 09.00’da başlayan oy kullanma işlemi, akşam saat 17.00’de sona erdi. İl Seçim Kurulu huzurunda yapılan sayıma sadece başkan adayları ve birer yardımcısı salona alındı. 

Yapılan oylama sonucunu, bina dışarısında bekleyen üyelere, mevcut Başkan Yılmaz Başar duyurdu. Buna göre Mevcut Başkan Başkanı Yılmaz Başar’ın listesi 81 oy, Baki Varol’un listesi 139 oy, Ömer Faruk Gündüzalp’in listesi ise 142 oy alarak, Burdur Ticaret Borsası’nın yeni meclisini oluşturdu. 

Seçimlerin ardından üyelerinin karşısına çıkan üç adaydan Yılmaz Başar, yeni başkanın Ömer Furak Gündüzalp olduğunu açıkladı ve “Allah Yolunu açık etsin, ekibine ve kendisine hayırlı olsun” diyep tebrik etti. Baki Varol ise, demokrasi içerisinde yaşanan seçim sonuçlarının herkese hayırlı olmasını dileyip, “Arkadaşımızın sonuna kadar yanındayım. Darılıp gücenmek yok, Burdur kazandı, biz de ticaretimize bakacağız.” dedi.

Üç listenin ekibine gösterdikleri başarıdan dolayı teşekkür eden Ömer Faruk Gündüzalp, “İllaki galip ve mağlup olacaktı o oldu. Ama biz sabahtan kendi aramızda yaptığımız konuşmada bu seçimin mağlubu yok. Bu seçimin tek kazananı var, o da Burdur’dur. Biz hep birlikte, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da birlikte çalışacağız. Burdur için çalışacağız. Her yerde dile getiriyoruz sevdamız da, davamızda, kavgamız da Burdur’dur, Burdur’un ortak menfaatleridir. Her iki eski başkanın tecrübelerinden faydalanarak, Burdur Ticaret Borsası’nın şuanda bulunduğu konumdan bir adım daha ileriye götürmektir hedefimizdir. Hepinize teşekkür eder, saygılarımı sunarım.” dedi.

Bahtiyar Turan

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın