Vali Yılmaz Miraç Kandili’ni MAKÜ Camii’nde idrak etti

Vali Şerif Yılmaz, Miraç Kandili'ni MAKÜ İstiklal Yerleşkesi Mehmet Akif Ersoy Cami'inde öğrencilerle birlikte eda etti.

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Burdur'da da camilere koşan vatandaşlar, Miraç Kandilini idrak etmenin heyecanı ve mutluluğunu yaşadılar.
Vali Yılmaz'ın 2018 yılında açılan Burdur'un en büyük Camii Mehmet Akif Ersoy Cami'inde, İlahiyat Fakültesi öğrencilerinden oluşan MAKÜ İlahi grubu ve din görevlilerinin birlikte hazırladıkları Kandil Programına katıldığı açıklandı

Yatsı Namazı'nın ardından İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin hazırladıkları Miraç Gecesi programı, okunan Mevlid-i Şerif ve ilahilerin ardından yapılan duayla son buldu.
MAKÜ Cami'inde ilk defa yapılan Kandil Özel Programına başta Vali Yılmaz olmak üzere MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Bağcı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karaca, Genel Sekreter Servet Olpak, MAKÜ Akademik ve İdari Personeli, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve öğrenciler katıldı. 

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın