İstiklalden İstikbale

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu metni olan İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 97. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında “Akif’in Nesli İstiklalden İstikbale Koşuyor” yarışması düzenlendi.

Konuya dair yapılan açıklama ile Yarışmanın, Erkekler-Bayanlar Koşu ve Erkekler- Bayanlar Yürüyüş olmak üzere iki kategoride gerçekleştirildiği bilgisi verildi;

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karaca, Prof. Dr. Hüseyin Dalğar ve Rektör Danışmanı Doktor Öğretim Üyesi Mustafa Kılınç’ın da katıldığı yarışma, MAKÜ Spor Kompleksi önünde başladı. Yarışmanın startını ise Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Durmuş Acar verdi.

Yarışma sonunda dereceye giren öğrencilere madalyaları verildi.

Erkekler koşu kategorisinde dereceye giren Enis Biter, Özkan Şahin ve Barış Akkuş; Bayanlar koşu kategorisinde dereceye giren Zeynep Gültekin, Sümeyye Barbaros ve Hilal Aktürk; Erkekler yürüyüş kategorisinde Mahmut Çiftçi, Ahmet Taş ve Adem Tutumlu, Bayanlar yürüyüş kategorisinde ise Rabia Yeğin, Kübra Güz, Nagihan Acar’a madalyalarını Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Durmuş Acar, Prof. Dr. Mehmet Karaca, Prof. Dr. Hüseyin Dalğar ve Doktor Öğretim Üyesi Mustafa Kılınç tarafından verildi.

Yarışma, öğle yemeği ikramının ardından son buldu.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın