Vali Yımaz; Gücümüzü hazmedemeyenler saldırılarına devam edecek

Bucak’ta 3. Etap TOKİ Konutları hak sahiplerine kura ile verildi.Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ve Bucak Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen Bucak konutlarının konut belirleme kurası Recai Tosyalı Düğün Salonu’nda yapıldı. TOKİ 3. Etap kuralarında toplamda 153 konut hak sahiplerine kura çekimiyle verildi. 3. Etap Toplu Konut kura çekimine Vali Şerif Yılmaz, Bucak Kaymakamı Belediye Başkanvekili Yalçın Sezgin, Ak Parti İl Başkanı Volkan Mengi ve hak sahipleri katıldı.

TOKİ kura çekimleri öncesinde yaptığı konuşmada İl ve ilçelere bakıldığında aşağı yukarı aynı hizmetin götürüldüğünü vurgulayan Vali Şerif Yılmaz ;

“Öncelikle bugün hak sahibi olacak olan vatandaşlarımıza evlerinin hayırlı olmasını diliyorum. TOKİ 3.Etap inşaatı devam ediyor, kuraları çekeceğiz. Yine aynı şekilde 4. etap kayıt toplama işlemleri devam ediyor. Bu şu demek. Demek ki burada talep var. Bucak gelişiyor. Bucak’ın gelişmesi içinde bizler tüm arkadaşlarımızla, vekillerimizle beraber elimizden gelen gayreti gece gündüz demeden gösteriyoruz. Hamdolsun Bucak’taki yapılan hizmetleri çok rahat bir şekilde bizler görüyoruz. Sizler zaten içinde yaşıyorsunuz. Şimdi TOKİ il geneline  baktığımızda, bizim bütün ilçelerimizde aşağı yukarı hizmeti var. İl merkezinde 1800 konut, 1 adet 500 kişilik öğrenci yurdu yapılıp teslim edilmiş. Bugün itibariyle Bucak’ta daha önce Afet Konutları diye bildiğimiz vatandaşlarımızın yaşadığı konutlarda şu anda TOKİ İdaresi ile hak sahibi vatandaşlarımız arasında görüşmeler devam ediyor. Buraya gelen hak sahipleri ile mutabakat sağlanıyor. Görüşmeler tamamlandıktan sonra işallah kısa süre içerisinde inşaata başlayacağız. O depreme dayanıklı yerde yaşayan insanlarımızın sağlıklı bir şekilde konut ihtiyacını böylelikle karşılamış olacağız.” Dedi.

Bundan yaklaşık 1 ay önce Karamanlı TOKİ hak sahipliği kura çekiminde söylediği sözün bugün meydana geldiğini hatırlatan Vali Şerif Yılmaz;

“Yine aynı şekilde Karasenir Mahallesi’nde TOKİ çalışmaları devam ediyor. Bu sabah yangın oldu. 3 tane evimiz malesef yangından zarar gördü. Çünkü şu an Burdur- Antalya-Karamanlı yoluna gidişte Karamanlı TOKİ hak sahıpliği kura töreninde söylemiştim. Burdur’un geçişi şehir içine girmeyen kavşaktan Fethiye-Karamanlı istikametine giden birisi köyden mi geçiyorsun diye soru sorduğunda bundan rahatsız olanlar oldu. Bugün sabah uygun şartları olmayan sokağı dar, iniş çıkışı zor olan ve yangına, depreme dayanıklı olmayan o bölgede yangın çıktı. 3 evimiz kullanılamaz hale geldi. Biz zamanında orada kentsel dönüşümü sağlamış olsaydık, bugün o yangın olmayacaktı. Ben bazı şeyleri hatırlatınca bazıları rahatsız oluyor. Bakın daha 1 ay olmadı Karamanlı’daki TOKİ dağıtım töreninde söylediğim söz oldu. 3 ev kullanılamaz hale geldi. Çalışmalar tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde, ilçemizde de devam ediyor.”Değerlendirmesi yaptı.

Siyasi, ekonomik gücümüzü hazmedemeyenlerin her türlü araçlarla saldırmaya devam edeceklerini ifade eden Vali Yılmaz;

“Bucak’ta 15 Temmuz sonrasında yapılan toplantılarda hep söyledim. Bu saldırılar durmayacak. Bu ülkede bu devletin ilelebet payidar kalabilmesi için güçlü olması gerekiyor. Bu ülkede ezanların dinmemesi için ordumuzun güçlü, kuvvetli olması gerekiyor. Bu gücü hazmedemeyenler, gerek siyasi, gerek ekonomik gücümüzü hazmedemeyenler her türlü araçlarla saldırmaya devam ediyor. Nasıl 15 Temmuz’da bu milleti kendi içinde yetiştirdiği insanlar tarafından vurdurulduysa, şehit ettirildiyse bugün özellikle son zamanlarda artan bir şekilde Türkiye’ye yönelik saldırıları artıran Terör Örgütlerinin Doğu ve Güneydoğu bölgemizdeki masum insanları katleden, in kardeşlerimizi katleden Terör Örgütü mensupları bugün Suriye’de isim değiştirmek suretiyle Türkiye karşı yoğun terör faaliyetlerini sürdürmekte idi.” Görüşünü dile getirdi.

Bucak Kaymakamı Belediye Başkanvekili Yalçın Sezgin 3. Etap TOKİ konutları kura çekimiyle ilgili konuşmasında;

“ TOKİ’nin 1 ve 2. etap konutları  daha önce tamamlanmıştı. Şimdide 3. yapıldı ve inşallah 4.’de gelecek. 153’le birlikte 659 konut TOKİ tarafından ilçemize yapılmıştır. Bu vesile ile ben bu konutların yapımında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Konut bizim ve insanımız için çok önemli. Dünyada mekan ahirette iman diyoruz. Dolayısıyla herkesin istediği gibi sıcak bir yuvası olsun. TOKİ bu anlamda Türkiye’de milyonlarca konut yaptı.” Dedi.

Çamlıca Mahallesi’ne Nisan ayında doğalgaz getirileceğini müjdesini veren Yalçın Sezgin;

“Bizde Bucak Belediyesi olarak yollarını, parklarını yapıyoruz. Her yerde şehirlerimiz değişiyor, gelişiyor. Bucak şehirleşiyor. Bucak daha yeni, modern konutlara sahip oluyor. Beraberinde alt yapısı, şehrin imarı gerçekleştiriliyor. Şehrin parkları, sosyal alanları yapılıyor. Bu anlamda Toki konut yapıyor ama yollarını, parklarını bizde Bucak Belediyesi olarak yapıyoruz. Son 6 ayda 20 km asfalt döktük. Bunların bir kısmı Çamlıca Mahallesi’nde ve buradan Çamlıca Mahallesi’nde oturanlara sesleniyorum inşallah Çamlıca Mahallesi’ne Nisan ayında doğalgaz geliyor. Bucak Belediyesi olarak biz mahallelerimizi geziyoruz. İhtiyaçlarını karşılama noktasında Muhtar’larımızla istişare ediyoruz ve hizmeti sizlere sunmanın gayreti içinde ilerliyoruz. İnşallah bu çalışmalarımız 2018 yılındada devam edecek dedi ve  

Zeytindalı Harekatı’nda görev yapan askerlere kolaylık, Şehitlere Allah’tan rahmet dileğinde bulundu.

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın