Trabzonspor Futbol Okulu’ndan 10 Kasım’da Ozan İpek’li program

Burdur'da çalışmalarını hızla sürdüren ve kısa süre içinde birçok gence futbolu sevdiren Trabzon Spor Futbol Okulu ve Göl Spor Futbol Kulübü, Atatürk'ün sonsuzluğa uğurlanışının 79. Yıldönümünde önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. 2010-2011 Sezonunda Bursa Spor'u şampiyonluğa taşıyan önemli isimlerden birisi olan Ozan İpek'in de katıldığı etkinlikte Trabzon Spor Futbol Okulu öğrencisi futbolcular gösteri maçı yapıp, Atatürk'e olan saygılarını gösterdiler.
Trazbon Spor Futbol Okulu Bölge Sorumlusu Uğur Kuşakcı, Yeşilçimen Halı Saha'da gerçekleşen etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, 10 Kasım'ın önemini öğrencilerine bir kez daha hatırlatmak, geçmişini bilen karakterli sporcular yetiştirmeyi kendilerine amaç edindiklerini vurguladı.
Trabzon Spor Futbol Okulu öğrencileri ve Göl Spor Kulübü futbolcuları, Atatürk'ün 79. Ölüm Yıldönümünde önemli bir etkinlik gerçekleştirdiler. Yeşilçimen Halı Saha'da düzenlenen programda genç futbolcular gösteri maçları yaptılar. Etkinliğe Bursaspor'un şampiyonluğunda büyük bir görev üstlenen, Adanademir Spor'un ortasaha oyuncusu Ozan İpek'de katıldı.

Trazbon Spor Futbol Okulu Bölge Sorumlusu Uğur Kuşakcı etkinlikle ilgili gazetemize yaptığı açıklamada, uzun süre profesyonel olarak futbol oynadıktan sonra 2015 Yılında altyapının önemli olduğunu düşünerek futbolu bıraktığını söyledi. Öğrencileri futbol alanında olduğu kadar geçmişini bilen karakterli nesiller olarak yetiştirmeyi de kendilerine amaç edindiklerini vurgulayan Kuşakçı, Ozan İpek'in de programa katılarak kendilerini onurlandırdığını aktardı.
Futbol okuluyla ilgili de bilgileri paylaşan Kuşakçı, "Trabzon Spor Futbol Okulu, Göl Spor Futbol Kulübü olarak çalışıyoruz. 9 kategoride takımımız var. Miniklerden başlıyoruz. 5 Yaş futbol okulu başlangıcı, 10 yaş lisans başlangıcı ve devam ediyor. 5-10 yaş arası sporcularımızın antremanlarını Halı Sahada yapıyoruz, diğerleri büyük sahalarda çalışıyorlar." dedi.
Şuan 110 öğrencilerinin olduğunu, Burdur'da faaliyet gösterdikleri zaman içerisinde bu sayının 150'ye kadar çıktığı dönemlerin olduğunu dile getiren Trazbon Spor Futbol Okulu Bölge Sorumlusu Uğur Kuşakcı, "İdmanlarda zekayı ve algıyı artırmak için çalışıyoruz. 10 yaşına kadar bunun altyapısını oluşturuyoruz. Daha sonra pozisyon ve oyun bilgisini artırıyoruz, lisanslarda da teknik bilgiyi artırmaya çalışıyoruz.
Burdur'a göre beklentinin çok üzerindeyiz. Gelmeden önce çok tereddüt içerisindeydik. Burdur için çok mükemmel bir ilgiye ulaştık. Biz gelmeden önce futbolla ilgili bir eksiklik vardı, geldikten sonra bu eksikliğe karşılık vermeye başladık. Aileler bilinçlendiler ve idmanlara kendileri de gelerek çocuklarını izliyorlar, gelişimlerini görüyorlar." dedi.
Bahtiyar Turan

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın