Atış poligonu hayaldi gerçek oldu - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Atış poligonu hayaldi gerçek oldu

Vali Şerif Yılmaz, yapımında sona gelinen atış poligonunu, Denizli Valisi Hasan Karahan, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran ve basın mensuplarıyla birlikte ziyaret ederek incelemede bulundu. Kent Ormanı üstünde Örtülü olarak bilinen alanda bulunan göl manzaralı atış poligonunun yenilenmesi çalışmalarının birkaç küçük eksik dışında tamamlandığı görüldü.

Daha sonra Atış poligonunda Vali Şerif Yılmaz, Denizli Valisi Hasan Karahan ve diğer katılanlar  tarafından trap atışı yapıldı. Birkaç atışın ardından elektrik kesintisi yaşandı. Kesintinin voltaj düşüklüğünden kaynaklandığı açıklaması yapıldı. Vali Şerif Yılmaz ve beraberindekiler, trap atışa renk tozlu plakalarla devam ettiler.
Vali Yılmaz incelemelerinin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda; “Atış poligonuna daha önce çalışmalar aşamasında gelmiştik. Atış poligonumuzla  ilgili eksikleri tamamladık. İnşallah bundan sonra trap atışlarının yapılabileceği ve yurt içi müsabakalarının da düzenlenebileceği makine teçhizatına sahip poligona kavuşmuş olduk. Bundan sonra isteğimiz arzumuz vatandaşlarımızdan silah atmak isteyenlerin, özellikle tüfek atmak, atış yapmak  isteyenlerin gelip nizami bir şekilde burada arkadaşlarımızın nezaretinde hocalarımızın nezaretinde atışlarını yapmalarıdır.
 Bunu neden söylüyorum, özellikle av sezonu dışında kaçak avcılığa gitmemeleri, bunun yanında da değişik yerlere uygunsuz yerlere nişan almak üzere özellikle trafik levhalarına atış yapıldığını görünce insan üzülüyor. Atış yapmak isteyenler gelip bu alanı kullanabilirler. Emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. İnşallah burası uzun süreli atış alanı olarak kullanılır. Türkiye’de benzeri olmayan bir yer. Göl manzaralı ve yeşilin içerisinde bir atış poligonunda kavuşmuş olduk” sözleriyle düşüncelerini paylaştı.
Ziyarette, Merkez Atıcılık İhtisas Spor Kulübü Başkanı Lütfü Türe, Vali Şerif Yılmaz’a desteklerinden dolayı teşekkür edip, “Bu poligon 1992’den bu yana hayaldi. Siz geldiniz ete kemiğe büründü. İl Müdürürümüz de gereken gayreti gösterdi. Ufak tefek kalan işleri biz yapacağız. Büyük olan sizin sayenizde halledildi” dedi.
Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(1 Oylayın)

1 yorum

  • yazınız gayet güzel olmuşta.bu poligonun en başından yapım aşamasından beri yıllardır.emek vermiş ve burdur dan bir milli atıcı çıkarmış biri olarak aynı zamanda burdur ilinin atıcılık ve avcılık il temsilcisi olarak.oradada bulunmama rağmen en büyük yükü
    yazınız gayet güzel olmuşta.bu poligonun en başından yapım aşamasından beri yıllardır.emek vermiş ve burdur dan bir milli atıcı çıkarmış biri olarak aynı zamanda burdur ilinin atıcılık ve avcılık il temsilcisi olarak.oradada bulunmama rağmen en büyük yükü Perşembe, 12 Ekim 2017 17:45 Yorum Bağlantısı

    atış poligonu

Yorum yapın