Tarihe göre süzülmüş ögeler: Pazartesi, 19 Ağustos 2019 - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber
Pazartesi, 19 Ağustos 2019 15:26

Hayvan sevgisi küçük yaşta aşılanacak

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde devam eden çalışmaları yerinde incelemesine dair açıklama yapıldı; 

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz,  Burdur Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Can dostlarımızın daha sağlıklı, güvenli, ve modern hizmet alabilmeleri için devam eden düzenleme ve yenileme çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Ercengiz, Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi personelleri ile görüşerek istişarede bulundu.

Gerçekleştirdiği ziyaret ve incelemelere ilişkin açıklama yapan Başkan Ercengiz, önümüzdeki günlerde başlayacak olan eğitim - öğretim yılı için Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında çalışmalar yürüteceklerini belirterek, “Yeni eğitim -  öğretim yılı açıldıktan sonra, Milli Eğitim Müdürlüğü’müz ile yapacağımız görüşmeler neticesinde, çocuklarımızın düzenli olarak  Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etmesinin sağlanıp, hayvan sevgisinin küçük yaşta aşılanmasının planlandığı bir projeyi gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Barınağımızdaki iyileştirme ve düzenleme çalışmalarımız devam ediyor.  Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’mizde gerek kedi, gerekse köpeklerimizin durumunun iyi olduğunu gözlemledik. Yeni doğum yapmış annelerimiz ve yavruları, ayrı bölümlerde bakımları yapılıyor. Vatandaş ihbarıyla alınarak, barınağımıza getirilen dostlarımızın ise tedavileri sürüyor. Tedavileri ve kısırlaştırmaları yapıldıktan sonra yine doğal ortamlarına salınacaklar. Bu çalışmaların yanı sıra,  Rehabilitasyon Merkezi’mizin civarında sayısı kesin olmamakla birlikte, 500 ila 1000 arasında hayvanımız yine Burdur Belediyesi Veteriner Hizmetleri Birimi tarafından besleniyorlar.  Personelin ilgili olduğu, elinden gelen gayreti gösterdiği ve hayvanlarımızın gayet sağlıklı göründüğünü gözlemledik. Çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlamayı planlıyoruz. Bunun için de sürdürülen çalışmaları yakından takip ediyorum..” Dedi.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Pazartesi, 19 Ağustos 2019 15:26

Yağlı güreşin başpehlivanı Ali Gürbüz

Belediye tarafından düzenlenen Burdur Belediyesi 2. Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde başpehlivanlığı Ali Gürbüz kazandı. Ali Gürbüz final maçında karşılaştığı Orhan Okuluyu yenerek Başpehlivan oldu. Serenler Otel çim sahasında yapılan güreşlere çok sayıda yağlı güreşçi katıldı.

 

Burdur Belediyesi 2. Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, CHP Antalya Milletvekili Osman Çetin Budak, CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz,  Çeltikçi Belediye Başkanı Recep Aydın, Çavdır Belediye Başkanı Süleyman Kayacan,  Söğüt Belediye Başkanı Ayhan Yurdasiper, Kızılkaya Belediye Başkanı İlkay Güngör, Yusufça Belediye Başkanı Hüseyin Özarslan, Yeşilova  Belediye Başkanı Mümtaz Şenel, Antalya, Denizli ve Muğla’dan gelen ilçe ve belde belediye başkanları, siyasi partilerin il, ilçe başkanları ve yöneticileri, sivil toplum örgütleri başkan ve temsilcileri katıldılar. Burdur Belediyesi Serenler Otel çim sahasında 09.30’da başlayan Burdur Belediyesi 2. Yağlı Pehlivan Güreşleri  18.00’da sona erdi. 

Başpehlivanlığı kazanan Ali Gürbüz’e kupa ve madalyasını Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mühittin Böcek, Milletvekili Mehmet Göker, CHP Antalya Milletvekili Osman Çetin Budak, CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer birlikte verdiler. 

Yaklaşık 550 sporcunun katıldığı güreşlerde dereceye giren diğer sporculara da  madalyaları protokol üyeleri tarafından verildi.

Burdur Belediyesi 2. Yağlı Pehlivan Güreşleri müsabakaları öncesi konuşma yapan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, ata sporuna sahip çıkan bir belediye olarak, yağlı güreş organizasyonlarını geleneksel hale getireceklerine vurgu yaparak, “Bu ülkenin ata sporuna sahip çıkmış, Türk’ün gücünü çayırlarda hala devam ettiren başpehlivanlar ve pehlivanlarımızla bu yıl ikincisini düzenledik. Geçtiğimiz yıl, yine bu çayırda başpehlivanlarımız ve pehlivanlarımız vardı. Bize yakışanı yapmaya çalıştık. Bundan sonra geleneksel hale getireceğimiz yağlı pehlivan güreşlerimiz, ata sporlarına sahip çıkmak adına sürekliliğini arz edecektir. Bu alanları doldurduğu için tüm yurttaşlarımıza ve ata sporumuza, peygamber sporumuza sahip çıkarak, sürdürdükleri için de tüm pehlivanlarımıza tekrar teşekkür ediyorum. Sporcularımıza başarılar diliyorum.  Hiç birisinin sakatlanmadan çayırımızdan en iyi şekilde ayrılmasını ve güreş sever vatandaşlarımızın en keyifli şekilde güreş izleyerek, bu alandan memnuniyetle ayrılmalarını temenni ediyorum. Saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.”dedi.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Pazartesi, 19 Ağustos 2019 15:26

20 Ağustos 2019 - Salı - Burdur Gazetesi

20 Ağustos 2019 - Salı - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

Birleşik Kamu İş İl Temsilicisi ve Eğitim İş Şube Başkanı Erkan Putgül yaptığı yazılı basın açıklamasında, kamu emekçilerinin maaş zamlarının belirlenmesinde yüzdelik oranlı zam pazarlığına ve enflasyonun temel alınmasına bir son verilmesini talep edip,

 

“Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; AKP hükümetinin ve yandaş konfederasyonun yüzdelik zam aldatmacasının ve Sözde Toplu Sözleşme görüşmelerinin sonlandırılmasını; ekonomik krize, enflasyona, büyüme rakamlarına ve gerçekçi ülke koşullarına göre belirlenmesini acilen istiyoruz.” Dedi;

Yandaş konfederasyona ve AKP iktidarına sesleniyoruz…

Sözde Toplu Sözleşme görüşmeleri; ekonomik krize, enflasyona, büyüme rakamlarına ve gerçekçi ülke koşullarına göre belirlenmediği ortadadır.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; kamu emekçilerine ve emeklilerine 2020’de yüzde 3,5+3, 2021’de ise yüzde 3+2,5 ve enflasyon farkı teklif edilmesini şiddetle reddediyoruz.

Yandaş konfederasyon masadaki kirli pazarlığı örtmeye kapalı kapılar ardından yapılmak istenen satışı gizlemenin telaşına dahi düşmemiştir.

Yandaş konfederasyon ile AKP hükümeti kendi yazdığı tiyatro oyununu çok kötü oynamıştır. Adına “toplu iş sözleşme görüşmeleri” denilen,  hükümet ve yandaş konfederasyon arasında yapılacak olan “danışıklı görüşmelerden” kamu emekçileri adına herhangi bir kazanım çıkmasını zaten beklemiyorduk. Zira ortada ne gerçek bir toplu iş sözleşmesi görüşmesi ne de toplu pazarlık masası bulunmaktadır. Her şey bir orta oyunundan ibareti ve öylede sonuçlandı.

O masada kamu çalışanlarını temsil edecek olan yandaş konfederasyonun, göbekten bağımlı olduğu hükümete karşı, en ufak bir direnç gösteremeyeceğini tüm kamu emekçileri önceki sözde toplu sözleşme süreçlerinden iyi bilmektedir.

Türkiye, zor bir ekonomik kriz döneminden geçiyor. Enflasyon yükseliyor, paramız değer kaybediyor, vatandaşın satın alma gücü eriyor, ekmeği her geçen gün küçülüyor.  Ülkenin ekonomisi daralıyor. Ayrıca elektriğe, doğalgaza ve temel ihtiyaç maddelerine yapılan zam oranları ortadır.

Ülkedeki tüm çalışanların kemer sıkma politikasına kurban gittiği, işçinin ve kamu emekçisinin yaşam şartlarının zorlaştığı koşullar yaşanmaktadır.

Siyasal iktidarın bu ekonomik koşullarda kamu emekçilerine utanılacak bir zam verme teklifi ve cesareti yandaş konfederasyonun sessizliğinden ve göbek bağından kaynaklanmaktadır.

Hükümetin hiçbir zaman gerçekleşmeyen enflasyon hedefinin bile altında kalan bu önerinin tartışılacak bir yanı yoktur.

Ve diyoruz ki;

‘Enflasyonu düzelttik, ekonomimiz iyi’ diye yandaş medyada kükreyen iktidar emekçiye gelince buçukluk zam oranlarını dayatmaktadır.  Ancak memurun alın terinden aldığı vergilerle kışlık ve yazlık saraylarda oturup devlet gelirini hamuduyla götürmektedir.

AKP iktidarı ile yandaş konfederasyon arasında yapılan Sözde Toplu Sözleşmede tüm kamu emekçileri geçmişte olduğu gibi bugün de enflasyonun altında ezdirilmekle kalmadı, yüzdelik dilimlerle ücretli kölelik koşulları dayatıldı.

AKP hükümetinin övgülerini ve desteğini alarak sendikacılık yapanların buçukluk zamlarla kamu emekçilerini tekrar satması utançtır ve sendikal tarihe kara bir leke olarak geçmiştir.

Bizler kamu emekçilerinin maaş zamlarının belirlenmesinde yüzdelik oranlı zam pazarlığına ve enflasyonun temel alınmasına bir son verilmesini, ülkemizin ekonomik ve sosyal gerçekleri üzerinden bir hesaplama üzerinden hareket edilmesini bekliyoruz.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; AKP hükümetinin ve yandaş konfederasyonun yüzdelik zam aldatmacasının ve Sözde Toplu Sözleşme görüşmelerinin sonlandırılmasını; ekonomik krize, enflasyona, büyüme rakamlarına ve gerçekçi ülke koşullarına göre belirlenmesini acilen istiyoruz.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Orhan Akın ve bir grupla birlikte, hükümetin sunduğu zam teklifini protesto etmek için Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması düzenledi. Milyonlarca emekliyi ve memur emeklisini ilgilendiren toplu sözleşme görüşmelerini hayal kırıklığına doğru gittiğini söyledi. 

Bilindiği üzre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, memur zammı için hükümetin teklifini geçtiğimiz günlerde açıkladı. Buna göre hükümet, 2020 yılı ilk 6 ay için %3,5, ikinci altı ay için 3, 2021 yılı ilk altı ay için %3, ikinci altı ay için %2.5 zam teklif etmişti. Pazar günü gece yarısı bakanlıkta yapılan görüşmenin ardından hükümet memur ve memur emeklilerine 2020’de % 4+4, 2021’de % 3+3’ten oluşan yeni bir zam teklifinde daha bulundu. Böylelikle son zam teklifinin üzerine iki pun daha eklenmiş oldu. Yaklaşık 3 milyon 200 bin memur ile 2 milyona yakın memur emeklisini ilgilendiren 2020 ve 2021 yılları zam teklifini Memur-Sen kabul etmedi. 

Cumhuriyet Meydanı’nda basına yaptığı açıklamada yetkililere seslenen Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Akın, “Kamu görevlileri ve emeklilere adeta alay edenlere verilecek güçlü bir cevabımız elbette vardır. Milyonlarca dar ve sabit gelirliyi enflasyona ezdirecek bu yaklaşımı kabul etmiyoruz, bu teklifi yok sayıyoruz. Kamu işveren tarafından tez zamanda mali ve diğer taleplerimizi içeren yeni bir teklif paketi sunmasını istiyoruz.” sözleriyle herkesi meydanlara davet etti. 

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Orhan Akın, Cumhuriyet Meydanı’nda yaptığı açıklamasında;

“Hepinizin bildiği gibi 3 milyon memur, 2 milyon emekli, aileleriyle birlikte 20 milyon vatandaşımızı doğrudan ilgilendiren, nüfusumuzun 4’te 1!inin iki yıllık geleceğini şekillendirecek toplu sözleşme görüşmeleri büyük bir hayal kırıklığına doğru gitmektedir. Geçtiğimiz yıl gerçekleşen resmi enflasyon %20,3 oldu. 4 kişilik ailenin vazgeçemeyeceği, zorunlu harcama tutarı 1032 lira artarken memur maaşlarına koca bir yıl için toplam 441 lira zam yapıldı. TÜİK’in açıklamasına göre yalnızca kiraya son bir yıl içinde gelen zam 100 lira. Ailenin aylık gıda harcamasına gelen zam ortalama 197 lira. Doğalgaza bir yıl içinde gelen zam %18,6. Elektriğe %34,8 zam yapılmış. Mutfak yangın yerine dönmüş, memurun, emeklinin bütçesi tarumar olmuş. Hem resmi rakamlara hem de yaptığımız hesaplar, memur ve emeklinin alım gücünün düştüğünü gösteriyor. Hayat pahalılığının büyük zorluklarını hep birlikte yaşıyorken memura ve emekliye reva görülen zam, revize edilmiş hali ile 2020’nin tamamı için %8,2; 2012’in tamamı için %6,1. Teklifler böyleyken şu anda yıllık enflasyon, yaz ayları olmasına rağmen 16,65. Çarşının, pazarın durumunu görüyoruz; sadece kira ve gıda son bir yılda 297 lira zamlanmışken, bize son olarak teklif edilen %4; önümüzdeki yılın ilk altı ayında ortalama maaşa 160, en düşük maaşa 120 lira artış demek. Bu ne anlama geliyor arkadaşlar? Hükümet, enflasyon hedefinin bile altında zamlar teklif ederek resmen bizleri sefalete sürüklüyor. Biz buçuklu toplu sözleşmeleri çok gördük, memurun masada yarım puana nasıl terk edildiğine hep beraber şahit olduk. Birilerini bilmeyiz ama bu teklif bu bütçeyi kurtarmaz; %4’ler filan bize uymaz! Biz, bütün taleplerimizin haklı gerekçelerini açıklıyor, resmi verilerle destekliyoruz. Kamu işveren tarafından da %4+4 zammın gerekçesini bekliyoruz. Hedefiniz nedir, amacınız nedir? Enflasyon hedefinin %9,8 olduğu yerde memura %4+4 zam teklif etmenizdeki gerekçe nedir? Biz, toplu sözleşmenin başından beri hep “Hedef enflasyona endeksli maaş zammından vazgeçin”dedik. Ama bu konuda bile bizi yanlış anladılar. Biz “Enflasyonun üzerinde zam yapın, refah artışı sağlayın” dedik. Onlar, enflasyon hedefinin de altında teklif ettiler.

Biz refah dedik; onlar sefalet önerdi. Biz, ekonomik kurtuluş istedik; onlar, “Esarete devam”dedi. Bu teklif, 20 milyon vatandaşımızı adeta ateşe atmak anlamı taşıyor. Bu teklif, bizlere başınızın çaresine bakın demek oluyor.”dedi. 

1 Ekim’de TBMM gündemine getirilmek üzere memur paketi hazırlanması gerektiğini belirten Türkiye Kamu-Sen Başkanı Akın;

“Buradan bir kere daha ilan ediyorum: Toplu sözleşme görüşmeleri normal seyrinde ilerlemiyor! Pazarlıkların başından beri ısrarla bir müzakere sürecine geçilmesi gerektiğini ifade ettim. 

Ne yetkili konfederasyon ne de işveren tarafı konuları müzakere etmeye yanaşmıyor. Sözleşmelilere kadro, vergi dilimleri, 3600 ek gösterge, yardımcı hizmetliler, bütün ek ödemelerin emekliliğe sayılması, memurlara da bayram ikramiyesi verilmesi, liyakatı yerle bir eden, adaletsizliğin kaynağı mülakatın kaldırılması gibi bütçeye getireceği ekonomik yükü sınırlı olan ya da hiçbir mali yük teşkil etmeyen konular masadan kaçırılıyor. Maliyeti dahi olmayan konularda yıllardır çözüm bekleyen milyonlarca memur ve emeklinin beklentilerini boşa çıkarmak vicdani değildir. Neden yetkili konfederasyon hiç olmazsa bu konularla ilgili müzakereden 20 gün boyunca imtina etmemiş? Biz toplu sözleşmenin başından beri bütün meselelerin masaya getirilip müzakere edilmesi için mücadele ediyoruz. 20 gündür, masayı verimli kullanmayıp pazarlıkları heba edenlerin, iki günde ne yapabilecekleri soru işaretidir. 

Süreç henüz sonlanmamışken, bir şansımız daha varken sözleşmeliler, vergi dilimleri, yardımcı hizmetliler, ek gösterge, bayram ikramiyesi gibi az önce ifade ettiğim konularda adım atılması yönündeki ısrarımızı bir kere daha yineliyorum. Gelin bir memur paketi hazırlayalım ve bu saydığım konuları 1 Ekim’de TBMM gündemine getirerek memurların yaralarını saralım. 

Bizim üretimden gelen gücümüz var. 

Bizim birlikteliğimizden gelen gücümüz var. 

Kamu görevlileri ve emeklilere adeta alay edenlere verilecek güçlü bir cevabımız elbette vardır. Milyonlarca dar ve sabit gelirliyi enflasyona ezdirecek bu yaklaşımı kabul etmiyoruz, bu teklifi yok sayıyoruz. Kamu işveren tarafından tez zamanda mali ve diğer taleplerimizi içeren yeni bir teklif paketi sunmasını istiyoruz. 

“Eylem kültürümüz var” diyenleri de bu kültürlerini bir kere olsun memur ve emekliler için hayata geçirmeye davet ediyor, alanlara bekliyoruz.

420 bin üyemizle, haklarımız için yapılacak her türlü mücadeleye yasal sınırlar içinde olmak kaydıyla desteğe hazır olduğumuzu buradan bir kere daha ilan ediyoruz. Bizim mangal gibi yüreğimiz, çelik gibi bileğimiz, hiç kimseye teslim etmediğimiz hür irademiz var. Bütçe onların, meydan bizimdir.” değerlendirmesi yaptı.

Hatice Dursun

Yayınlandığı Kategori Manşet

MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, üniversiteye kayıt yaptırmaya gelen öğrencileri otogarda karşıladı.

 

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçlarına göre MAKÜ’de bir bölümü kazanan öğrenciler, fakülte ve yüksekokullarına kayıt yaptırmak için geldikleri ilimizde, Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz ve Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç tarafından otogarda karşılandı.

Aileleriyle birlikte kayıt yaptırmak için sabahın erken saatlerinde şehrimize gelen öğrencilere, standlarda ikramlarda bulunuldu ve üniversite hakkında bilgi verildi.

19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacak olan üniversite kayıtlarının ilk gününde farklı şehirlerden Burdur’a gelen öğrenciler ve aileleri Burdur otogarında oluşturulan karşılama masasında ağırlandılar. Öğrenciler ve aileleri Rektör Korkmaz ile bir süre sohbet etti.

5 yıldır otogarda karşılanıyorlar 

Prof. Dr. Korkmaz, karşılamanın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’nin birçok ilinden Burdur’a üniversite eğitimi almak için gelen öğrencilerin olduğunu söyledi. Kayıt döneminde yeni öğrencilerle buluşmanın heyecanını yaşadıklarını ifade eden Korkmaz, kente gelen öğrencileri 5 yıldır otogarda karşıladıklarını söyledi.

Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, karşılama esnasında yaptığı konuşmada;

 “Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi olarak öğrencileri sadece eğitim öğretim ilişkisi içinde bulunduğumuz bireyler olarak görmüyoruz. Ülkemizin varlığını, birliğini ve bağımsızlığını bu gençlere emanet edeceğiz. Bu anlamda bizim onlara davranışımız bir tür hayat eğitiminin parçası. Misafirperverliğimizi ve vatana hizmet aşkının onlarda da oluşmasını temin etmeye çalışıyoruz. Bu uygulama ile bizim Üniversite olarak öğrenciye bakış açımızı sergilediğimizi düşünüyoruz. Gerçekten gençlerimizden başka geleceğimizi emanet edeceğimiz kimse yok. Bu nedenle bu uygulamayı her yıl devam ettireceğiz. Huzur şehrindesiniz. Memnun olacaksınız. Bugüne kadar öğrencilerimizle ilgili hiçbir adli vakaya rastlamadık. Üniversite olarak hem mesleki gelişimine, hem kariyerine katkı veren bir anlayışımız var. Yeni kayıt yapan her öğrencimize kariyer merkezimiz ulaşacaktır. Mezun olduğu zaman değil bugünden ne yapması gerektiği konusunda birebir Kariyer Okulundaki arkadaşlarımız tek tek temas sağlayacak ve ona bir kariyer hedefi koyacağız. Akademik eğitimin yanında kariyer programına tabi olacak. Bu program Türkiye’de tek program. Bir de kariyer diploması alacaklar. Dışarıdan görüldüğünün aksine çok güçlü bir üniversiteye geldiniz. Hoşgeldiniz.” Dedi. 

Kontenjanlar %97 doldu

Rektör Korkmaz, ÖSYM tarafından bu yıl yapılan ilk yerleştirmelerde yaklaşık 8 bin öğrencinin MAKÜ’yü tercih ettiğini söyledi. Toplam kontenjanlarının yüzde 97’sinin dolduğunu söyleyen Korkmaz, ek yerleştirmelerle bu oranın yüzde 100 olmasını hedeflediklerini belirtti. 

Burdur’a adım atar atmaz karşılarında rektörü görmenin şaşkınlığını yaşayan öğrenciler, Rektör tarafından otobüs terminalinde karşılanmalarının kendilerini çok mutlu ettiğini ifade etti. Böyle bir karşılamayı beklemediklerini belirten aileler ise Rektör Korkmaz tarafından karşılanmaktan duydukları mutluluğu dile getirdiler ve çocuklarını emanet edecekleri Üniversitenin Rektörüne teşekkür ettiler. Gençler bizim geleceğimiz çok memnun olduk, başarılarınızın devamını diliyoruz dediler. 

İlk Kayıt Rektör Korkmaz’dan

Rektör Korkmaz’dan üniversite ve kent hakkında bilgi alan öğrenciler ve aileleri daha sonra üniversiteye ait otobüslerle İstiklal Yerleşkesi’ne götürüldü. Öğrencilere MAKÜ İstiklal Yerleşkesi Kampüsünü gezdiren Rektör Korkmaz, öğrencileri ve ailelerini üniversite bünyesinde bulunan “Kitap ve Kahve” adlı kafeteryada ağırlayarak onlarla birlikte kahvaltı yaptı. Kahvaltının ardından ilk kaydı da Rektör Korkmaz yaptı. Kayıt için gelen öğrencilerden Yaren Fidan’ın Veteriner Fakültesi’ne kayıt işlemlerini yapan Rektör Korkmaz, başarılar diledi. 

Kaydı Rektör Korkmaz tarafından yapılan Yaren Fidan; 

“Böyle bir uygulamayı ilk kez gördüm. Çok mutlu oldum. Veterinerlik benim hayalimdi. Başarılı olacağıma inanıyorum. Bizimle çok ilgilenildi, kendimi değerli hissettim. Çok teşekkür ederim. Kampüsü gezdik gördük, beklediğimden çok daha güzel bir üniversiteye geldim”. dedi.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Pazartesi, 19 Ağustos 2019 15:26

Sokak hayvanlarına bir kap su

Hayvanseverler yaz aylarında sıcakların artmasıyla birlikte sokak hayvanlarının su ihtiyacını karşılamak için şehrin farklı noktalarına su kabı koyuyor. 

Sıcak yaz günlerinde susuzluktan kavrulan ve aç kalan sokak hayvanlarının yardımına koşan Ülkü Ocakları Başkanlığı ve hayvanseverler can dostlar için sokaklara su kabı yerleştirdi. Hayvanseverlerin, mahallelerin çeşitli noktalarına yerleştirdikleri kaplar sayesinde can dostların, sıcak yaz günlerinde bir mağduriyet yaşaması önlemeye çalışıyorlar. Unutmayalım ki sokak hayvanları yaşamımızın bir parçası. 

Hatice Dursun

Yayınlandığı Kategori Manşet

Bu yıl ikincisi düzenlenen Burdur Belediyesi 2. Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin Güreş Ağalığını Gökhan Varol kazandı. Gökhan Varol, açık artırmada rakam 130 Bin TL’ye çıkararak 2020 yılı güreş ağası oldu.

Geçen yıl 100 bin tl ile Burdur 1. Yağlıpehlivan Güreşlerinin ağası olan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, Mehmet Güngör ve İşadamı Gökhan Varol Burdur Belediye Yağlı Pehlivan Güreşlerinin ağalık ihalesine katıldılar.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in 100 bin tl ile açılışını yaptığı ağalık yarışını İşadamı Gökhan Varol aldı. İşadamı Gökhan Varol, bu yıl ikincisi düzenlenen yağlı pehlivan güreşlerinin bundan sonra daha çoşkulu, daha uzun süreli geçmesi temennisinde bulundu. 

 Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz güreş ağalığını alan Gökhan Varol’a teşekkür konuşmasında;

“Öncelikle geçtiğimiz yıl güreş ağası olarak bize destek veren Belediyemizin ikincisini düzenleyebilmesi için verdiği katkıdan ötürü Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Yusuf Keyik’e teşekkür ediyorum. Onun katkılarıyla geçen yıldan bu yıla getirdik. Bu yılda o bayrağı sevgili kardeşimiz iş adamı Gökhan Bey aldı. İnşallah nicelerini hep birlikte yapacağız.”dedi. 

Yayınlandığı Kategori Manşet
No Internet Connection