Burdur Gazetesi Arşivi - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber

Vali Hasan Şıldak 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde basın mensuplarıyla kahvaltılı kutlamada bir araya geldi. Vali Şıldak kutlamada gazetecilere,  “yapılan haberleri doğru bir şekilde yansıtma, aktarma konusunda gösterdiğiniz özen, yaptığınız anlayışlı, pozitif yaklaşımlar için hakikaten müteşekkirim. Bunun ötesinde basınımızın şöyle bir özelliği daha var. yaptığınız haberler, yorumlar ve değerlendirmelerle bize dönüşleri sağlıyorsunuz. Uygulamalarımızın, faaliyetlerimizin görüşlerini de sizin vasıtanızla almak, bize büyük katkı sağlıyor.” sözleriyle teşekkülerini iletti.

Teşekkürün ardından ilimzde yapılan yatırımlar ve turizm faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Uygulamaya konulan Açık Kapı ve her salı yapılan Halk Günü’ne halkın büyük ilgisi olduğunu ve hızlı dönüşler yapıldığını belirtti.  

Vali Hasan Şıldak 10 Ocak azeteciler Günü’nde yapılan etkinlikte yaptığı konuşmada;

“Bugün gazeteciler için önemli olduğu kadar bizler içinde önemli bir gün. Öncelikle Çalışan Gazeteciler Gününüzü tebrik ediyorum. Sağlık, çalışma barışı ve huzur içinde nice 10 Ocakları hep birlikte yaşayalım. Bugün aslında bizim için ortak. Sabahki bölümü sizlerle birlikte, akşamki bölümüde ilimizde görev yapan vali yardımcılarımız, kaymakamlarımızla birlikte olacağız, İdareciler Günü olması münasebetiyle. Ben sizlerle birilkte olmuşken 2018 yılının genel bir değerlendirmesini yapmak isterim. Hem 2109’a adın attık hemde benim görevimdeki sürede 8 ayı doldurmak üzereyiz. Bu kapsamda samimiyetle ifade etmek isterim ki eğer insan uyandığında bugün niye uyandım diyorsa kötü başlıyorsa güne bir huzursuzluk, mutsuzluk vardır. Burdur’da görev yaptığım süre zarfında bu duyguyu bir gün dahi yaşamadım. İş heyecanı ve mutlu, huzurlu bir atmosfer içinde işimize geldik. İşimize sarıldık. Bütün çalışma arkadaşlarımızla birlikte huzurlu, hoşgörü ortamı ve dayanışma içerisinde işlerimizi sürdürüyoruz, bunda sizlerinde büyük payı var. 

Artık algı olgunun önüne geçebiliyor çağımızda. Bizimle ilgili iyi olan, pozitif olan ne varsa birlikte yaşadığımız bunda sizin payınız çok fazla. Çok büyük payınız var. Bizi doğru bir şekilde yansıtma, doğru bir şekilde aktarma konusunda gösterdiğiniz özen, yaptığınız anlayışlı, pozitif yaklaşımlar için hakikaten müteşekkirim. Bunun ötesinde basınımızın şöyle bir özelliği daha var. Bize dönüşleri sağlıyorsunuz, yaptığınız haberler, yorumlar ve değerlendirmelerle. Uygulamalarımızın, faaliyetlerimizin görüşlerini de sizin vasıtanızla almak, bize büyük katkı sağlıyor. Bu açıdan da teşekkür ediyorum.”dedi.  

2109’un Cumhurbaşkanlığı sisteminin oturduğu ve bütün bakanlıkların yapılanmalarını tamamladığı, uygulamlarına başladığı ve sistemin yansımalarının illerimizde, ilçelerimizde, taşrada da hissedilmeye açık, somut uygulamalarının görülmeye başlanacağı bir yıl olacağını belirten Vali Hasan Şıldak;

“Ülkemizde 2018 yılı kritik bir yıldı. Çünkü bir sistem değişimi yaşandı. Cumhurbaşkanlığı hükümet modeline geçildi. 2019 bu açıdan çok önemli. Artık bu sistemin oturduğu ve bütün bakanlıkların yapılanmalarını tamamladığı, uygulamlarına başladığı ve sistemin yansımalarının illerimizde, ilçelerimizde, taşrada da hissedilmeye açık, somut uygulamalarının görülmeye başlanacağı bir yıl olacak. 2019 bu açıdan çok önemli ve bizimde gerçekten bütün çalışma ekibimizle Burdur’da asılnda ilçelerden tutun kamu kurum, kuruluşları, bütün meslek odaları, bütün sivil toplumu ve basında dahil ekibim olarak tanımlıyorum. Bunun içinde bize destek veren siyaset birimi, sivil toplumda var. Burdur’da .u dayanışmaya birlikte hareket etme anlayışna çok ihtiyaç olduğunu gördüm bern. Her idarecinin, her görevde bulunan kişnin bir misyonu olmalı diye düşünüyorum. Bu rada da yaptığımız gözlemler ve ileriye yönelik yaptığımız öngörüleri bir araya getirdiğimiz benim buradaki misyonumun Burdur’da huzurlu ve hoşgörülü bir birlik içinde çalışma ortamının tesis etmek. Buradaki bazı olumsuzlukları, tıkanmışları önlemek ve ildeki bütün gücün tek bir kanaldan akarak Burdur’a hizmet yarışının, kamu yatırımlarını en iyi şekilde gerçekleşmesini sağlamak. Kendime böyle bir misyon edindim. Daha güçlü bir Burdur için 2019 yılının da aslında bir atılım yılı olacağını düşünüyorum. Çünkü bunun için faktörler lehimizde, atmosferin uygun olduğunu düşünüyorum. Kamu kuruluşlarımız arasında da müthiş bir koordinasyon ve uyum sağladık. Ben geldiğim günden beri işin mutfağına girmeyi seviyorum. Her birimimizle bire bir uzman düzeyinde, memur düzeyinde gerekirse çalışmalar, toplantılar yaparak bunusağladığımızı düşünüyoruz. Yatırımların çok iyi takip edilip, bazı tıkanmış mevzuların hızlı bir şekilde açılmış, bunu yaparkende karşılıklı hoşgörü çerçevesinde. İnsanları zorlayarak bir iş yaptırma dönemi bitmiştir. Güç birliğinin kamuda yeterince oluştuğunu düşünüyoruz. 

2019’dan beklentimiz ilimizdeki meslek odalarının, sivil toplumun bu birlikteliğe daha fazla destek vermesi, bilhassa sermaye gücünün iş insanlarımızın, ilimize yönelik daha ciddi yatırımlara öncülük etmesi. Biz burada öncülük etmeye, önderlik etmeye hazırız. İlimizde inanıyoruz ki şu an devam eden yatırmlarla birlkte Burdur’un çok önemli hizmet açıkları kapanmış olacak. Kısa bir süre içinde. Bir yerleşim yerinde gelişme olacaksa bunun sadece devlet unsurlarıyla, kamu yatırımlarıyla sağlanması mümkün değil. Buna yerel destekler lazım. Bu destekler ildeki potansiyelin harekete geçmesi, dinamizmin oluşması açısından bu konuda buna ihtiyaç var. Bu el birliği yapma, güç birliği oluşturma koonusunu önümüzdeki günlerde de tekrarlamayı ve ısrarla yürümeyi sürdüreceğim. İlimiz hakikaten hayvancıllık, tarım, madencilik ve turizm potansiyeli yönünden son derece güçlü bir kapasiteye sahip. Bunu açığa çıkarmak, bunu işleyen bir mekanizmaya dönüştürmek elimizde. Biz bunları harekete geçirme konusunda sürekli teşvik edici rolümüzü kuvveti bir şekilde sürdüreceğiz.”değerlendirmesi yaptı.

Yönetimde Valilik olarak herkesi kucaklayan, açık, şeffaf en önemlisi de ulaşılabilir bir modeli uygulamaya çalıştığını vurgulayan Vali Şıldak;

“ Bütün kaymakamalarımıza, kamu kurumlarımıza da talimatımız bu yönde. Uyumlu, koordinasyon ve iş birliği içinde işleri takip ederek, bugünün işini asla yarına bırakmadan hızlı ve vatandaş odaklı bir yönetim modeli uygulamaya çalışıyoruz. Bizden insanlarımızın beklentisi de bu. İşleri muhakkak olumlu olarak sonuçlansın diye de bir beklentileri yok. Bazı sonuçların fiili duruma göre yapılamazlığı kuşkusuz mümkün. Bunları yaşıyoruz ama insanlara kapılar açık tutma ve her an her yöneticinin ulaşılabilir olmasına çok önem veriyorum. Yine yatırmıların takubu, bunların koordinsayon içinde sürdürülmesi noktasında son derece mesafe aldık. Halkla buluşmalar, bu Salı günleri yaptığımız uygulamalarda açıkça ifade ediyorum bize güç katıyor. Böylelikle ili çok yakından takip etmiş oluyoruz. Açık Kapı uygulamamız son derece başarılı bir şekilde devam ediyor. Gerçekten açık kapı uygulaması halk buluşmalarıyla birleştirdiğimizde de sloganda olduğu gibi uygulama milletin kapısı olarak görülmeye başlandı. İstikrarlı bir şekilde her hafta 40 civarında başvuru alıyoruz biz. Bu son derece memnunişyet verici. 

Yine her kesime kucak açmaya ve aynı mesafede durmaya bütün vatandaşlarımızı kucaklamaya dikkat ediyoruz. Bazı konulara öncelik veriyoruz. Uyuşturucu ile mücadele, trafik, cinsel istismar ve FETÖ ile mücadele konusuna özellikle ihtimam gösteriyoruz. Bunlar aynı zamanda devletimizin de öncelikleri öe kırmızı çizgileri. Yine sosyal hizmet alanında toplumumuzun dezavantajlı kesimlerini kapsayıcı bir şekilde bu hizmetleri de sürdürüyoruz.”bilgisi verdi.

Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel yaptığı konuşmada;

“Bir 10 Ocak tarihinde Valiliğimizin düzenlediği organizasyonla bir aradayız. Hepinizin bildiği gibi 10 Ocak basın tarihimizde özel ayrı bir yeri var. 10 Ocak ülkemizdeki gazetecilerin, basın çalışanlarının elde ettiği kazanımları sembolize edildiği bir gün. 10 ocak’ın geçmişi 58 yıl öncesine dayanıyor. 10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı yasa ile basın çalışanlarının sosyal haklarının kazanılmasıyla birlikte gazete sahiplerinin işverenlerin protesto amacıyla gazetelerini yayınlamama kararını almaları üzerine sahadaki gazeteciler bir araya gelerek üç gün boyunca basın gazetesini çıkarıyorlar. İşte bu yüzden 10 Ocak tarihi anlamıl kılınıyor. 10 Ocak güzel, farklı bir gün. Siz kamu çalışanları, valilier bizimle birlikte olduğunuzda basın mensuplarıyla olan ilişkilerinizi ifade ederken bizlerimesau arkadaşlarınız olarak tanımlarsınız. Kamu görevini yerine getirdiğimizi ifade edersiniz. 10 Ocak aynı zamanda İdareciler Günü. Mülki İdare Amirlerinin günü.” dedi ve  İlimizde görev yapan mülki amirlerin ve Vali Hasan Şıldak’ın İdareciler Günü’nü kutladı.

Hatice Dursun

Yayınlandığı Kategori Manşet
Perşembe, 10 Ocak 2019 15:59

11 Ocak 2018 - Cuma - Burdur Gazetesi

11 Ocak 2018 - Cuma - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi Necatibey Mahallesi (Manastır) Kentsel Dönüşüm Projesi İle ilgili açıklamada bulundular.

TOKİ Kentsel Dönüşüm ile ilgili Burdur’umuzda çalışmaları yakından takip ettiklerini belirten Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ Bozkurt Mahallemizde Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında 655 adet konut, 41 Adet ticaret inşaatları, Pazar alanı, sağlık tesisi, karakol ve otopark alanı altyapı ve çevre düzenlemesi projemiz TOKİ Başkanlığımız tarafından 15 Ocak 2019 tarihinde ihale edileceğini geçtiğimiz günlerde basın açıklaması yaparak Burdurlu hemşerilerimizle paylaşmıştık.

Yine İl Başkanımız Volkan Mengi ve Belediye Başkan Adayımız Deniz Kurt ile birlikte yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde Necatibey Mahallemizde (Manastır) Kentsel Dönüşüm için TOKİ Başkanlığımız tarafından projelendirme çalışmaları tamamlandı. Yapılan çalışma ile 159.850 m2 alan içinde 555 Konut, Sosyal Donatılar, Okul Alanı, Ticaret Alanları ile projesi tamamlanmış ve çalışmaları devam etmektedir. Yapılan çalışmalar ile ilgili Yine TOKİ Başkanlığımıza bağlı Gedaş Firması tarafından bilgilendirme toplantıları gerçekleşecektir. Bu özel olarak hazırlanan Burdur’a özgü mimarisi olan proje ile Burdur’umuza ayrı bir görünüm kazandıracaktır. Ülkemizde Kentsel Dönüşümün Güvencesi TOKİ olmuştur. TOKİ’nin de güvencesi AK Parti’dir” dediler.

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi “ Bozkurt Mahallemizde yapılacak olan Kentsel Dönüşümün ardından Necatibey Mahallemizde de TOKİ Başkanlığımız tarafından Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmaları tamamlandı. Yeni hazırlanan proje TOKİ’nin Kentsel Dönüşüm mimarı olduğunun kanıtıdır. Necatibey Mahallesinde yapılacak olan Kentsel Dönüşüm çalışmalarının her aşamasını kademe kademe Milletvekillerimiz Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Belediye Başkan Adayımız Deniz Kurt ile birlikte yakinen takip ediyoruz dedi ve  Burdur’a  hayırlı olsun dileğinde bulundu.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Valilikten yayınlanan bültenle Burdur Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü’nden aradıklarını belirten telefon dolandırıcılarının, Vali Hasan Şıldak’ın adını kullanarak ihtiyaç sahiplerine tekerlekli sandalye alınacaktır şeklinde yardım talebinde bulundukları duyumu alındığı belirtilerek;

“Burdur Valiliği ve Burdur Valisi Hasan Şıldak adına yardım adı altında telefonla görüşme talebinde bulunulması veya para istenilmesi söz konusu değildir.

İş adamlarımızın bu tarz konularla karşılaşmaları durumunda en kısa sürede Valiliğimiz ve güvenlik güçlerimizle irtibata geçmesi, bu kişilerin yakalanması açısından önem arz etmektedir.” Uyarısı yapıldı.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, soğuk havalarda sokak hayvanlarını yalnız bırakmadı. Alyazma Orman İçi Piknik alanında yaşayan sokak hayvanlarına mama ve ekmek bıraktı.

İlimizde son günlerde meydana gelen kar yağışı ve beraberinde getirdiği dondurucu hava şartlarında, yiyecek bulmada zorlanan sokak hayvanlarının yaşam hakkını gözeten Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in, belediye personeli ile birlikte, Alyazma Orman İçi Piknik alanında yaşayan sokak hayvanlarına yiyecek takviyesinde bulunduğu açıklandı;

Başkan Ercengiz, konu ya ilişkin yaptığı açıklamada “Toplumlar geliştikçe dünya yüzündeki bütün canlılarla insanoğlu barışık yaşamayı kendisine şiar edinmiş. Bu dünyayı paylaştığımız tüm hayvanlara yaşama hakkını teslim etmek zorundayız. Siz de çevrenizdeki sahipsiz hayvanlara sahip çıkabilir, en azından bu soğuk hava şartlarında doğaya yiyecek ve mama bırakarak onların aç kalmasının önüne geçebilirsiniz” dedi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Ziraat Bankası kredi kartı borcu yapılandırmasında kurallar belirleniyor; 

 

Kredi kartı borcu olanlar yapılandırma başvurusu için borçlarını hesap dökümü ile belegelendirecekler. Takibe düşmüş kredi kartı borçları yapılandırılamayacak.

Tüketici kredilerinde sektör kuralı olan 48 ay vade bu uygulama için BDDK’nın izniyle 60 aya çıkartıldı. Yüzde 2.4 düzeyinde olan faiz yarı yarıya düşürülmüş oldu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Halkbank aracılığı ile esnafa, Ziraat Bankası aracılığı ile vatandaşa verilecek yeni kredi paketlerini açıklamasına göre; Kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çeken vatandaşlar mevcut borçlarını daha kolay ödeyebilmek için Ziraat Bankası’ndan kredi kullanabilecekler.

Ziraat Bankası’ndan birleştiren İhtiyaç Kredisi ile ilgili bir bilgilendirme açıklaması yapıldı;

Açıklamada Birleştiren İhtiyaç Kredisi’nin; kredi kartlarına uygulanan aylık faiz oranlarından çok daha uygun şartlar ile 24 aya kadar aylık yüzde 1.10 ve 60 aya kadar aylık yüzde 1.20 faiz oranlarıyla sunulacağı belirtildi.Şubelerden başvurulacak kredide 31 Aralık 2018 tarihi itibariyle nakit avans kullanılması veya kredi kartı harcaması nedeniyle kart borcu ödeme güçlüğü yaşayan veya gecikmede olan vatandaşların anapara ve faiz yükü Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile azaltılacak.

Tüketici kredilerinde sektör kuralı olan 48 ay vade bu uygulama için BDDK’nın izniyle 60 aya çıkartıldı. Bu yapılandırmaya girecek olanlar normal bir krediye göre 12 ay daha fazla vade imkanına kavuşacak. Normal şartlarda yüzde 2.4 düzeyinde olan faiz ise yarı yarıya düşürülmüş oldu. Bu imkandan yararlanmak için en önemli şart “müşterisi olunan banka tarafından takibe alınmamış olmak”

Asgari borcun üzerinde ödeme yapabilenlerde krediye başvurabilecek. 31 Aralık itibariyle kart ekstrelerini Ziraat’e götürenlere banka ellerine nakit miktarı vermeden doğrudan borçlu olduğu karta ödeme yapacak. Dolayısıyla 1 Ocak’tan itibaren yapılan kart harcamaları kapsam dışı kalacak. Ziraat Bankası’nın şirket kartlarını da bu yapılandırmaya alıp almayacağı açıklanmadı.

Ziraat Bankası kredi kartı borç yapılandırmasında faiz oranları açıklandı. Kredi kartı borç yapılandırmasında faiz 24 aya kadar yüzde 1.10, 60 aya kadar 1.20 olacak. Hali hazırda ihtiyaç kredisi çekmek için Ziraat Bankası 24 aya yüzde 2.35 faiz istiyordu.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Bozkurt Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Ercengiz, vatandaşların talep ve görüşlerini alarak, Toplu Konut İdaresi projesi hakkında da mahalle sakinlerini bilgilendirdi.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada; Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in, Mahalle sakinlerine yaptığı konuşmada, Burdur Belediyesinin bugüne kadar yaptığı yatırımları anlatarak, 31 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından görevine devam ederse, uygulayacağı diğer yatırım ve projelerinden de bahsettiği belirtildi;

  Deprem Evleri’nin,  15 Ocak 2019 yapılacak olan Kentsel Dönüşüm İhalesi hakkındaki uygulamalı ilgili açıklama yapan Başkan Ercengiz, “Ocak ayının 15’ inde yapım ihalesi var ve bu ihaleden Burdur Belediyesi’nin dün haberi oluyor. Burdur Belediyesi bu işin en büyük paydaş olduğu halde maalesef dün öğreniyoruz. Burdur Belediyesi Bu işin neresinde diye soracak olursanız, Belediye kendine ait 9000 metre kare araziyi bedelsiz, hak sahiplerine veren tarafta. Toplu Konut İdaresiyle de görüşmeleri başlatıp, bugüne kadar takip edip, müşavir firma ile vatandaşı tek tek görüştüren ve müşavir firmanın Burdur ile ilgili planlarında vatandaşla güvence olan bizleriz. Kongre Merkezi’nde yaptığımız konferans konuşmada şunu söyledim; ‘bu mesuliyeti üzerimize aldığımızda, hiçbir yurttaşımızın mağdur edilmesini istemeyiz.’ Onlar da  ‘vatandaşımızın başına bir iş gelmeyecek, biz buradayız’ dediler.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Maliye’ye tahsis edilen 4500 metre karelik arazi karşılığında 25 daire verildiğini duyduğunu belirterek, “ Bizler 9000 metre kare araziyi verirken,  Maliye’ye ait 4500 metre kare arazi karşılığında 25 daire verildiğini duyuyorum. Maliye’ye, keşke o 25 daire verilmeseydi. Onlar da bizim gibi davranabilseydi, onlarda bizim gibi 25 daire karşılığındaki 4500 metrekareden feragat edebilseydi de, bizim size sağladığımız o 10-12 metre karelik artışa, belki bir 7-8 metre kare daha eklenir, sizlere 80 – 85 metre kare evleri alabilmenizi sağlayabilseydik. Biz Belediye olarak bu feragati ettik. Biz belediye olarak üzerimize düşeni yaptık ve bugün itibari ile ayın 15’inde yapılacak ihalenin hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

4 yıldır bu hizmet için çalıştıklarını ifade eden Başkan Ercengiz, “4 yıldır evinde soba yakamayacak durumda olan yaşlılarımızın, insanca yaşayabileceği evlere kavuşabilmesi için gayret gösteriyoruz. Biz bu işi hiçbir şekilde ekonomi tarafında değiliz. Biz hizmet tarafındayız. Biz 9000 metre kare yerimizden vazgeçmemiş olsaydık, sizlere teklif edilecek rakamlar,  mutlaka üzerine istenecek paralar olacaktı ve bu proje hiç hayata geçirilemeyecek,  belki de hiçbir hak sahibiniz, deprem evlerinde oturan mülk sahibi arkadaşınız, büyüğünüz, o görüşmelere gidip, bu görüşmelere imza atıp tapu devrini yapmayacaktı.  Biz sizler yerine,  bu rakamları alabilmeniz için, onlarla bu pazarlıkların içerisinde sizin lehinize olabildiğince olmaya çalıştık. Umarım bu 15’inde yapılacak ihalelere,  yüklenici firmalar bu iş için girer.

Başkan Ercengiz, yer tesliminin yapılmasının ardından vatandaşların evlerini boşaltmak zorunda kalması konusunda görüşlerini dile getirerek; “eğer yer teslimi yapıldıktan sonra sizlere ‘Hemen bu evleri boşaltın’ derlerse, bu konuda nasıl bir yol izleyeceğimizi Toplu Konut İdaresi ile Mutlaka görüşeceğiz. Biz Yatırımlarımızı seçime yönelik yapmıyoruz. İnsanımızı mutlu etmeyen hiçbir yatırım, bizi mutlu etmez. Kış kıyamet günü eğer sizler kapının önüne konacaksanız,  40 sene bekledi burası, bir 6 ay daha beklesin.  Amacımız seçimden önce buraya temel atılsın, biz gelip şovumuzu yapalım, burada bayrak sallayalım, biz yaptık diyelim diye bir derdimiz yok. Bizim derdimiz insanımıza, yurttaşımıza hemşehrimize insanca yaşayacak ortamların en makul koşullarda verilebilmesini sağlamak” dedi.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Perşembe, 10 Ocak 2019 15:55

Kültür Merkezi ihalesi 8 Şubat'ta

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi Burdur Kültür Merkezi ile ilgili ortak açıklamada bulunarak, Kültür Merkezi ihalesinin 8 Şubat 2019 tarihinde yapılacağını duyurdular.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yapılan görüşmeler neticesinde çalışmaların tamamlanarak, ihale tarihinin alındığını belirten Milletvekillleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ 2014 Yerel seçimleri sonrası Kültür Merkezi inşaatında bir ilerleme olmayınca, 2016 Yılında önce Özel İdareye sonra da Kültür ve Turizm Bakanlığımıza tahsisi gerçekleşmişti. Kültür ve Turizm Bakanlığımız yapmış olduğu incelemelerde Kültür Merkezinin projelerinin bir kısmına ulaşılamayınca, bir kısmını da revize etmek için oluşturduğu teknik ekip ile revize projelendirme çalışmaları gerçekleştirmiş ve yapılan projelendirmeyi geçtiğimiz aylarla tamamlanmıştı. Yine bakanlığımız tarafından maliyet hesaplamaları yapıldı. Burdur İl Özel İdaremizce İhale Tarihi Alınmıştır. Kültür Merkezimizin ihalesi 8 Şubat 2019 tarihinde yapılacaktır. Gerekli Ödenekler Burdur İl Özel İdarece Kullanılacaktır.İlimiz Valisi Sayın Hasan Şıldak Her Aşamasında Katkı vermektedir. Bakanlığımızla sürecin hızla ilerlemesi için görüşmelerimize devam ediyoruz. Burdur’umuza hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı. 

Burdur için çalışmalara devam ettiklerini belirten İl Başkanı Volkan Mengi “ Kültür Merkezimizin Bakanlığımıza devri ile birlikte, bakanlık tarafından yapılan tüm çalışmaları Milletvekillerimizle birlikte yakından takip ettik. Partimizin İl Başkanları toplantısında konuyu Cumhurbaşkanımıza ve Bakan Yardımcılarımıza da aktarmıştık. Bakanlığımız teknik ekipleri yapmış olduğu projelendirme çalışmalarını tamamlanmasıyla birlikte Burdur İl Özel İdaremiz tarafından 8 Şubat 2019 tarihine ihale tarihini belirlendi. 2014-2016 Arası Kültür Merkezine bir çivi dahi çakmayacağını söyleyenler, Kültür Merkezinin bittiğini de göreceklerdir İnşaallah. Emeği geçen herkese hemşerilerim adına teşekkür ederim.“ dediler.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Konak Mahallesi’nde bir apartmanın 4. katından düşen E.B. hayatını kaybetti.

17 yaşında lise öğrencisi olan E. B.’nin ailesinin köyde yaşadığı, şehirde akrabalarının yanında kaldığı öğrenildi. Edinilen bilgiye göre yatmak için yatak odasına giden lise öğrencisi E.B. 4. kattan düşerek yaşamını yitirdi.

Kızın düştüğünü gören vatandaşların 112 ekiplerine haber vermesi üzerine, olay yerine gelen sağlık ekipleri,yapılan tüm müdahalelere rağmen E.B.’yi kurtaramadılar.

Olay yerine gelen güvenlik güçleri lise öğrencisi E.B.’nin düşerek hayatını kaybetmesinin nedenleri üzerinde araştırmaya başlayıp, düşme nedeninin intihar ya da başka bir şey olup olmayacağı üzerinde çalışma yürüttüler.

Olay yerinde yapılan incelemenin ardından E.B.’nin cenazesi otopsi yapılmak üzere morga kaldırıldı.

Yayınlandığı Kategori Manşet

5-6 Ocak günleri GSB Burdur Gençlik Merkezi Salonu’nda yapılan Kadınlar Burdur Satranç İl Birinciliği Turnuvası,  tek kategoride düzenlendi;

Turnuva direktörlüğünü Orhan Altın’ın, Başhakemliğini Gürbüz İş’in yaptığı, Yedi yaş ve üzeri gruplarının katıldığı turnuvada, dereceye girenler madalyalarına kavuştular.

Turnuvada birinciliği Gülin Dönmez elde ederken, Selen Kaya,  Sanem Kaya ve Gülten Okutan diğer dereceleri paylaştılar.

Burdur Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve TSF Burdur Satranç İl Temsilciliği organizasyonu tarafından yapılan turnuvanın madalya ve ödülleri, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Şube Müdürü Mustafa Kemal Sever tarafından verildi.

İlimiz yarışmalarına katılarak, yarışmayı tamamlayan tüm lisanslı sporcular Türkiye şampiyonasına katılım hakkı elde edecekler.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Page 1 of 2
No Internet Connection